Mendelovo gymnázium Opava

16.04.2024

Naši terciáni investovali, spořili, pracovali a během dopoledne prožili celý imaginární život

Během pondělního dopoledne měli žáci tercie možnost zahrát si za podpory čtyř poradců deskovou hru Finanční svoboda a na ní si imaginárně zajistit finanční svobodu pro svůj budoucí skutečný život.

Akce se konala v budově Mendelova gymnázia v Opavě, zúčastnilo se jí 26 žáků tercie, kdy za asistence čtyř externistů z firmy 4poradci hráli deskovou hru Finanční svoboda. 

Akce se uskutečnila v rámci Global Money Week 2024 a žáci měli jedinečnou možnost prožít si během jednoho odpoledne celý budoucí život – prošli si pracovní část života, spořili si na penzi, odkládali na stavební spoření, kupovali zlato, známky, akcie, dluhopisy, aby na konci hry zjistili, zda jejich investiční strategie vedla či nevedla k finanční svobodě. 

Organizátorka akce na gymnáziu Ing. Jana Vítková: "finanční gramotnost na základních i středních školách je stále spíše opomíjeným tématem, je třeba co nejvíce zpřístupnit a přiblížit žákům toto téma, aby ve svém dospělém životě byli schopni se svobodně rozhodovat nejen v oblasti financí. Moc děkuji Markovi a jeho týmu za ochotu a invenci s jakou přibližují téma financí mladé generaci." 

Akce proběhla ve spolupráci firmy 4poradci, kdy se osobně zapojili do hry tito poradci Marek Kubis, Filip Halamíček, Petr Vrzal a Ondřej Růžička. Marek Kubis – 4poradci: "Děti byly nadprůměrně aktivní a oceňuji jejich přehled a schopnost rychle se zapojit do hry."