Odstartoval další ročník soutěže Rozpočti si to!

01.11.2023

Nový ročník interaktivní soutěže Rozpočti si to! je tu. Můžete se opět těšit na zajímavé vědomostní úkoly, proložené úkoly bonusovými a kreativními. Za jejich splnění získáte chechtáky, které váš tým mohou posunout do velkého finále v prostorách ČNB. Aktuální ročník probíhá od 13. 11. 2023 do 30. 4. 2024. Finále pro základní školy proběhne 31. 5. 2024 a pro střední školy 6. 6. 2024.

Soutěž, jejímž pořadatelem je yourchance o.p.s., je součástí mezinárodní kampaně Global Money Week. Cílem Rozpočti si to! je primárně rozvinout finanční gramotnost studentů 2. stupně ZŠ, víceletých gymnázií a středních škol. Zapojit se může samozřejmě i široká veřejnost.

Aktuální ročník je zaměřen na problematiku kritického myšlení ve vztahu k finanční gramotnosti. Z bonusových úkolů můžeme vypíchnout zařazení grafických hádanek, optických iluzí a mnoho dalších.

Neváhejte ZDE VÁŠ TÝM zaregistrovat. A získejte základy tvorby osobního či rodinného rozpočtu. Rozvíjejte schopnosti učit se a pracovat s informacemi, kompetence k podnikavosti, týmové spolupráci a tvořivosti. A v neposlední řadě digitální kompetence jako je příprava prezentace, střih videa apod. Nestačí vám základní informace, tak se podívejte na stránky Rozpočti si to!.

Realizační tým je připraven odpovědět na vaše dotazy, které můžete zasílat emailem na rozpoctisito@gmail.com.

Čas registrace nerozhoduje, klidně se přihlaste ještě dnes a plňte se svým týmem zajímavé úkoly. Hlavně se u soutěže bavte, zdokonalujte se a přicházejte s novými nápady, které vám pomůžou i v reálném životě. Těšíme se na některé z vás ve finále.

Tradičními partnery yourchance pro realizaci GMW jsou Česká mincovna, Hraj s rozumem a Meatest.