Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Ostrava, příspěvková organizace

16.04.2024

Již tradiční mezinárodní finančně vzdělávací kampaň Global Money Week (GMW), pořádaná pod hlavičkou Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, probíhá tentokrát s mottem "Chraň své peníze, chraň svou budoucnost". SZŠ a VOŠZ Ostrava, p. o. se zapojila realizací odborné přednášky v rámci předmětu Ekonomika ve třídách LY3 a LA3. Přednáška byla velice zajímavá, žáci oceňovali zejména praktičnost získaných informací a poutavý přednes p. Bc. Petra Němce, privátního investičního poradce.

Přednáška investičního poradce Bc. Petra Němce se konala v rámci Global Money Week 2024 na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické, Ostrava, příspěvková organizace. Akce se uskutečnila dne 21. 03. 2024 od 10 hodin v budově SZŠ na ul. 1. máje 11 v Ostravě – Mariánských Horách. Přednáška pro žáky 3. ročníků oborů Zdravotnické lyceum a Laboratorní asistent (50 účastníků) byla zaměřená na bezpečné finanční rozhodování a možnosti efektivního investování peněz. Žáci měli možnost s odborníkem diskutovat dané téma, klást otázky a dostali celou řadu příkladů z praxe. Na závěr přednášky následoval i znalostní kvíz, kde bylo ověřeno, jak byli žáci pozorní během výkladu a jak porozuměli sdělovaným informacím.

Hodnocení přednášky žáky bylo velmi kladné. Níže některá z hodnocení psaných žáky:

  • "Mně osobně se přednáška velmi líbila, dozvěděla jsem se hodně věcí a také se mi změnil pohled na investování a spoření peněz."

  • "Za mě velmi poučné, zvládl bych přednášku poslouchat i déle. A myslím, že je na čase začít řešit finance"

  • "Nejlepší přednáška, kterou jsem zatím slyšela, dobře se to poslouchalo."

  • "Dobře se to poslouchalo a celkově vnímalo. Osobně se v tomto odvětví až moc neorientuji, ale alespoň teď vím nějaké možnosti, jak mohu pracovat se svými penězi."


Děkujeme organizátorům Global Money Week 2024 za organizaci tak přínosné akce pro žáky.


Ing. Bc. Lada Uchaľová, MBA

zástupkyně ředitelky školy

SZŠ a VOŠZ Ostrava, p. o.